JUPITAJNIA - coaching relacji, terapia par, gra dla dwojga

Kategoria: 
KARTY, GRA


Krótki opis:
Jupitajnia to karciana gra rozwojowa dla par, której głównym celem jest wzmocnienie więzi między partnerami oraz poprawa wzajemnej komunikacji.

Pierwotne przeznaczenie:
Karty przeznaczone są dla par oraz terapeutów bądź coachów relacji.


DLA COACHA

W life coachingu do zastosowania w:
1. Coachingu relacji – jako narzędzie zapraszające Klientów do komunikowania się
2. Pracy indywidualnej, jako zaproszenie do pracy z poszerzaniem perspektywy np. w odniesieniu do konkretnych elementów relacji.
3. Pracy z przekonaniami – jako narzędzie mogące służyć jako diagnoza przekonnań u każdego z partnerów.
4. Pracy z poszukiwaniem rozwiązań i rozważaniem konsekwencji podejmowanych decyzji.
5. Pracy z lękiem przed porzuceniem, zakończeniem związku.
6. Pracy z parami.

Kilka słów od siebie:
To chyba najbardziej wartościowe narzędzie jakie znam w kontekście pracy nad relacją z drugim człowiekiem. Tak często doświadczamy nieporozumień w związku, tak wiele spraw jest dla nas niejasnych, konfliktogennych.
Być może to krępujące siąść na wprost siebie i zacząć bawić się w grę z pytaniami, ale... robimy ze sobą dużo bardziej krępujące rzeczy, a potem nastaje to niewygodne milczenie. Nieporozumienia, brak komunikacji to coś, nad czym warto pracować.
Idzie zima. Wieczory są coraz dłuższe... czemu nie spożytkować tego czasu dla WAS?

Sama autorka Jupitajni pisze:
"Jupitajnię stworzyłam, bo nie mogłam się dogadać w związku :))) Chciałam stworzyć narzędzie które będzie przyjemne,  zabawne i praktyczne, żeby do niego wracać, a które będzie wartościowe dla rozwoju relacji. Ponadto chciałam pokazać innym, że dbanie o miłość może być przyjemne, nawet gdy jest trudne. I ostatecznie zależało mi żeby szerzyć ideę coachingu. A gra jest bardzo coachingowa, zmusza do myślenia,  poszerza perspektywę, buduje samoświadomość czyli dojrzałość. Tylko dojrzały partner stworzy dojrzały związek."


Inwestycja:

Opracowała: Małgorzata Leduchowska

Komentarze