piątek, 20 maja 2016

Czym jest Gadżetowanie©?

A chodzi o nic więcej, jak tylko o wzmocnienie efektów rozwojowych w pracy z klientem...

Wielu coachów i trenerów boryka się z kilkoma wyzwaniami w swojej pracy:
- nie wiedzą jak uatrakcyjnić swoje sesje lub ćwiczenia szkoleniowe
- nie mają pewności, czy forma jaką stosują trafia w odpowiedni sposób do klienta
- nie wiedzą jak wyróżnić się na tle innych trenerów i coachów z często podobnymi kompetencjami i ofertami dla swoich klientów
- nie maja pomysłu na swoje własne autorskie narzędzie wspierające efekty ich pracy
- gubią się w mnogości gadżetów na rynku nie wiedząc, które będą odpowiednie dla nich

Pytanie: czy któryś z tych tematów jest Ci bliski?

Jeżeli tak to Gadżetowanie© może być odpowiedzią na Twoje bolączki.Głównym założeniem pracy z gadżetami jest wykorzystanie ogromnego potencjału, jaki leży w metaforze. Bo to właśnie dzięki niej możemy wydobyć to, co nieświadome na grunt uświadomionego. Czasem też o wiele łatwiej jest udzielić informacji zwrotnej komuś za pomocą metafory, a nie wprost. Często natomiast klienci coachingowi sięgają po metaforę, by móc swobodnie opowiadać o swoich wyzwaniach.

Gadżetowanie© w głównej mierze bazuje na wykorzystywaniu pracy na metaforze, ponieważ wszystkie te niezliczone narzędzia - zarówno profesjonalne jak i przedmioty codziennego użytku, mają zakodowane znaczenie, które pozwala uwalniać potencjał drugiego człowieka. Obraz, znak, kształt, struktura - to wszystko oddziałuje na naszych klientów. Dlaczego by nie zadbać o ich komfort?

Gadżetowanie© jest ideą by z jednej strony czerpać z bardzo już bogatego świata narzędzi coachingowych i trenerskich, ale również tworzyć z tego, co nas otacza i na pozór nie ma takiego przeznaczenia. Inspiracji zastosowań jest niezliczona ilość i temu służy własnie Gadżetowanie©.

Na tej stronie znajdziesz uporządkowane opisy gadżetów wraz z zastosowaniem ich zarówno do pracy trenerskiej jak i coachingowej. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

A w ramach uzupełnienia, zapraszam Cie do obejrzenia prezentacji o Gadżetowaniu©:

PREZENTACJA O GADŻETOWANIU©

Opracowała: Małgorzata Leduchowska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Manufaktura Emocji - nie tylko dla trenerów

Kategoria: Gra szkoleniowo - rozwojowa Krótki opis: Gra, której głównym celem jest psychoedukacja na temat emocji. Pierwotne pr...